Ціни
Котеджі в Карпатах (Мигово)
Відділ продаж: +38 (099) 974-09-84 +38 (097) 734-20-81
Котеджі в Карпатах:

Як навчитися кататися на лижах: поради бувалих “льотчиків”?

Справжні професіонали катання на лижах заявляють, що позначення “чайник” з’явилося саме в лижному спорті. Мовляв мідний чайник котиться з гори так само голосно і незграбно, як і початківець-лижник.

Звичайно, образливо чути подібне висловлювання на свою адресу, але від правди нікуди подітися – в казусні ситуації потрапляє практично кожен. Як же швидше покинути цей ганебний розряд? Радять колишні чайники.

Підготовка

Оскільки катання на гірських лижах є досить великим навантаженням для м’язів ніг, та й усього тіла, варто підготувати свій організм до майбутніх випробувань. Звичайно, це не означає, що Вам потрібно всі дні безперервно проводити в спортзалі. Досить кожен день протягом тижня робити присідання або стрибки на місці. Тоді Вам не доведеться злазити з ліжка після першого лижного дня в позі кривої качечки.

При бажанні можна ознайомитися й зі спеціалізованою літературою. До прикладу відомий у всьому світі французький тренер Жорж Жубер в своїй книзі дає багато ілюстрацій, за якими можна деяким чином зорієнтуватися в процесі їзди на лижах.

Прибули!

Після того, як Ви гарненько екіпіруетесь, можна сміливо вирушати на підйомник. До слова, одяг краще вибирати призначений саме для катання на лижах. Так як падати доведеться не один раз, не потрібно, щоб одяг промокав. Взяти необхідно запасну пару рукавиць, тому що найчастіше початківці-лижники їх просто гублять під час катання-падіння.

Також знадобляться сонцезахисні окуляри, щоб, по-перше, не бути засліпленим сонцем, а, по-друге, захистити обличчя від пронизливого вітру та снігу. Лижні черевики природно повинні бути за розміром, а кріплення краще перевірити  відразу.

Підсадіть, будь ласка!

Розрізняють декілька видів підйомників на гору. Крісельний підйомник вважається найбільш простим, тому проблем тут не повинно виникнути. Єдина порада – краще лижі тримайте в руках при посадці, так Вам буде легше сходити з нього.

Піднімаючись за допомогою бугеля, Ви повинні триматися рукою за трос. При цьому потрібно пам’ятати, що бугель тільки допомагає Вам підніматися, а на ногах триматися треба самостійно. Якщо Ваші ноги роз’їхалися, ні в якому разі не треба намагатися причепиться до бугеля знову. Краще з’їхати вниз і спробувати знову.

Вперед на абордаж!

Ось Вам вдалося успішно піднятися на гору. Ви стоїте на краю лижної траси, дивитеся вниз і відчуваєте неприємний холодок в області шлунка, а п’ята точка передчуває пригоди, значить Ви на правильному шляху! Поставте лижі паралельно одна одній, і сміливо відштовхуйтеся.

Програма першого дня майже у всіх випадках однакова: піднявся-постояв-поїхав-впав! Пам’ятаєте, як тільки Ви втрачаєте контроль над швидкістю і своєї координацією, падайте. Це основний спосіб гальмування для чайників. Однак падати потрібно тільки в сторону, щоб уникнути травм. При цьому намагайтеся згрупуватися і не виставляти руки вперед.

Після падіння потрібно перевернутися на бік, поставити лижі перпендикулярно до схилу гори і тільки тоді вставати. В іншому випадку лижі поїдуть, і Ви ризикуєте розтягнути м’язи.

Ось це кайф!

Справжнє задоволення від катання Ви відчуєте не відразу. Тому не варто плекати ілюзій на цей рахунок, тільки після перших впевнених кроків і успіхів, Ви зрозумієте, чому шанувальниками цього виду спорту є така величезна кількість людей. Головне не втрачати запал після перших падінь, адже з кожним новим спуском Ви отримуєте досвід. Навіть якщо сніг насипався Вам за комір, ноги втомилися, руки замерзли, не впадайте у відчай!

Відчуйте гордість собою, адже Ви тільки що подолали себе, свій страх і як очманілий неслися з висоти пташиного польоту! Хто знає, як скоро настане глобальне потепління. Так що скористайтеся шансом стати підкорювачем гір!

Вдалого катання!